Szale Kaszmirowe – Modele Zimowe

Chusty i apaszki są bardzo piękne, a sezon na ich noszenie przypada zdecydowanie na wiosnę i lato. Jeśli jednak jest zima to szal, czy też chusta z jedwabiu to nie najlepszy wybór. Wtedy warto poszukać czegoś cieplejszego. Najlepiej wełnianego lub ewentualnie bawełnianego. Szal zimowy powinien być duży, a przede wszystkim długi. Ja bardzo lubię kolory jesienne, jednak popularna na zimę pozostaje czerwień i jej odcienie oraz różne odcienie beżów i szarości . Ikona luksusu od wielu lat stał się szal kaszmirowy, jednak nie wiele osób może sobie pozwolić na szal o wartości kilkuset złotych. Ja jednak uważam, że warto odłożyć i kupić sobie choćby jeden taki szalik zimowy.

Kaszmir

Jest bardzo cennym i rzadki materiałem, który pochodzi z kóz kaszmirskich, które wypasane są na wysokości kilku tysięcy metrów nad poziomem morza. Ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne ich wełna jest nawet kilkakrotnie cieplejsza niż zwykła wełna owcza. Kaszmir jest stosunkowo cienkim materiałem, a przy tym niezwykle ciepłym. Warto tutaj zauważyć, że z jednej kozy pozyskuje się niewielkie ilości tego materiału. Co ciekawe, na rynku pojawia się coraz więcej wyrobów kaszmirowych z tkanin uzyskiwanych syntetycznie. Dlatego właśnie istnieją sklepy oferujące wysokiej klasy gruby kaszmir w przystępnej cenie. Dla przeciętnego konsumenta różnica jest praktycznie nie wyczuwalna, więc warto skorzystać z takiej możliwości. Głównym producentem hodowanego kaszmiru są oczywiście Chiny. Tego właśnie szlachetnego materiału produkuje się cudowne Szale Kaszmirowe.

Szaliki z Kaszmiru

Można również rozważyć zakup szala kaszmirowego z domieszką akrylu, jedwabiu, bądź poliestru. Jednak w takiej sytuacji traci on swoją niebywała miękkość, jednak zachowuje właściwości termiczne. Oczywiście taka opcja jest dużo tańsza, gdyż ceny takich szalików zaczynają się od 200 złotych w górę.
Szal kaszmirowy oczywiście nie jest niezbędny, chociaż ja posiadam ich kilka. Warto zastanowić się zakupem takiego szala, ponieważ jest on dużo trwalszy od szali z bawełny, bądź innych naturalnych włókien. Nie będę omawiała tutaj aspektów zakupów najtańszych akrylowych i poliamidowych szalików, gdyż te materiały są fatalnej, jakości i bardzo szybko ulegają zniszczeniu.

Dodaj komentarz